Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-09-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Strona wyposażona jest funkcjonalność umożliwającą dostęp do poszczególnych sekcji (jak menu czy wyszukiwarka) poprzez naciskanie klawisza TAB, a po wybraniu odpowiedniej opcji klawisza ENTER. Sekcje wybrane klawiszem TAB są podświetlane/otoczone ramką. Ponadto na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Mariusz Strożek, mariuszstrozek@piwskierniewice.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 46 833 32 68. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skierniewicach, ul. Miedniewicka 25, 96-100 Skierniewice
Budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skierniewicach składa się z budynku administracyjnego oraz budynku Laboratorium połączonych wewnętrznym łącznikiem.
Budynek administracyjny posiada dwa niezależne wejścia, znajdujące się na parterze, pierwsze od frontu - wejście główne oraz drugie z tyłu budynku - wejście służbowe. Przy wejściach są schody.
W budynku administracyjnym pomieszczenia znajdują się na parterze oraz pierwszym i drugim piętrze. W budynku nie ma wind, są schody. Poszczególne pomieszczenia biurowe są odgrodzone drzwiami i mają wejścia z korytarzy. Budynek nie jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Budynek Laboratorium posiada dwa odrębne wejścia od strony parkingu. Pomieszczenia w budynku Laboratorium znajdują się na parterze. Sale laboratoryjne są duże i przestronne, wejścia szerokie, równe bez progów, co ułatwia poruszanie i dostęp osób z niepełnosprawnościami.
Parking w PIW Skierniewice jest duży, utwardzony, równy, bez przeszkód. Nie ma wyznaczonych stref parkowania dla niepełnosprawnych.
W PIW Skierniewice nie ma przeszkód do wstępu dla osób z psem asystującym.
W PIW Skierniewice nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Brak